25 lat LC Poznań Pro Futuro

Jubileuszowa uroczystość odbyła się 28 września 2019 r. w Kolegium Rungego, zabytkowym budynku Uniwersytetu Przyrodniczego,  w stylowym wnętrzu sali reprezentacyjnej.

Miłość jest wszystkim, co istnieje.
(Emily Dickinson)

Naszymi gośćmi byli m.in.: Reginald Sas Jaworski - Gubernator Okręgu 121 Polska i Mariusz Wiśniewski - Wiceprezydent UM Poznania. W pierwszym rzędzie olśniewał sznur eleganckich białych marynarek Past Gubernatorów Okręgu. Wśród nich PDG Mariusz Szeib, który był prowadzącym nasze jubileuszowe spotkanie.
Gwiazdą uroczystości był niewidomy muzyk – gitarzysta Krzysztof Galasa i jego żona Alina – wokalistka. Ich wzruszający i zarazem radosny występ, świetnie wpisał się w charakter wydarzenia.
Uczestnikom uroczystości podobała się nasza naturalność i spontaniczność. Sympatycznie zareagowali w momencie, kiedy z powodu dwojga Lionów przewrócił się pięcioramienny kandelabr.
LC Poznań Pro Futuro powstał we wrześniu 1994 r., w  trudnym okresie transformacji gospodarczej w Polsce. Jestem jego Charter Prezydentem. Wierzyłam w umiejętności naszej dwudziestki ambitnych członkiń. Podczas uroczystego charteru składałyśmy przysięgę słowami „WE SERVE” - aby służyć innym i szerzyć dobro. Potrzeba niesienia pomocy motywuje nas do nieustannej aktywności w pozyskiwaniu funduszy. W naszym mieście są wspaniali sponsorzy, także członkinie klubu, indywidualnie, również udzielają potrzebującym pomocy finansowej.
Działalnością charytatywną Klubu z powodzeniem kieruje w ostatnich latach aktualna Prezydent kadencji 2019/2020 - Danuta Dębicka, która jest Past Prezydentem dwóch poprzednich kadencji - 2015/2016 i 2016/2017.

Wspominając minione lata, nie potrafię pominąć, dwóch zmarłych członkiń – Krystyny Szmejowej i Bożeny Golusińskiej. Pierwsza z nich - była Gubernatorem Okręgu 121 Polska. Druga - Bożena Golusińska zakładała ze mną klub, była wyjątkowo wrażliwa na krzywdę dzieci, którym poświęcała swój czas i siły. Pełna radości życia i dowcipu brała udział w naszych wszystkich imprezach charytatywnych, jak: Majówki i Andrzejki. 

Tak jak ona,  my też uważamy, że najbardziej potrzebne jest niesienie pomocy tym, którzy nie potrafią i nie mogą się o nią upomnieć.

Izabela Klimaszewska
Charter Prezydent LC Poznań Pro Futuro

red.EK
Fot. archiwum LC Poznań Pro Futuro